Forum www.powstaniewlkp.fora.pl Strona Główna www.powstaniewlkp.fora.pl
Forum Komisji Historycznej TPPW w Poznaniu. Prosimy o zarejestrowanie się.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Uroczyste zakończenie konkursu Żołnierze niepodległości

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.powstaniewlkp.fora.pl Strona Główna -> Szkolne inicjatywy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zdzisław




Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 491
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 10 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:48, 30 Maj 2013    Temat postu: Uroczyste zakończenie konkursu Żołnierze niepodległości

UWAGA

Organizatorzy konkursu „Żołnierze niepodległości
Wielkopolski 1918-1919”

zapraszają przedstawiciela drużyny oraz opiekuna ze szkół,
które zajęły miejsca I, II i III
oraz ze szkół, które otrzymały wyróżnienia *
na uroczyste zakończenie konkursu
i wręczenie nagród.

Uroczystość odbędzie się
w piątek 12 kwietnia 2013 r.
o godz. 12.30, w siedzibie Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego
w Poznaniu – Stary Rynek 9


Zarząd Główny TPPW w Poznaniu
Wojskowa Komenda Uzupełnień
SGRH “3 Bastion Grolman”



* Wykaz nagrodzonych i wyróżnionych drużyn:

I. Miejsce: „Młodzieżowy Klub Miłośników Powstania Wielkopolskiego”

Zespół Szkół – Obrzycko

HISTOGRYF Zespół Szkół Zawodowych – Wolsztyn


II. Miejsce: Zespół Szkół Technicznych im. H. Cegielskiego – Śrem


III. Miejsce: Gimnazjum nr 3 w Zespole Publicznych Szkół nr 1 – Żnin

JEDYNKA Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – Jarocin

„9 Batalion Szamocin” ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 - Poznań


Nagrody wyróżnienia:

1.

„Pasjonaci historii” z Gimnazjum nr 5 – Legnica
2.

Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 – Poznań
3.

Gimnazjum nr 3 – Środa Wlkp.
4.

„Drużyna I” z Gimnazjum - Wola Książęca
5.

Gimnazjum nr 2 – Rogoźno
6.

„Rozetka” Gimnazjum nr 1 - Jarocin
7.

Zespół Szkół nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi – Jarocin
8.

„Młodzi Kotliniacy” z Gimnazjum - Kotlin
9.

Gimnazjum w Zespole Szkół Akademickich – Środa Wlkp.
10.

Gimnazjum w Zespole Szkół w Wilkowyi
11.

„Drużyna II” z Gimnazjum - Wola Książęca
12.

„Klasa wojskowa” z Zespołu Szkół Rolniczych – Środa Wlkp.
13.

Zespół Szkół Ekonomicznych – Zielona Góra

Pozostałe drużyny otrzymują dyplomy uczestnictwa.




--== ==--
18.03.2013

Komunikat organizatorów konkursu

„Żołnierze niepodległości Wielkopolski 1918-1919”


Jury konkursu w składzie:

1.

prof. dr hab. Janusz Karwat – przewodniczący
2.

dr Zdzisław Kościański
3.

dr Marek Rezler
4.

mgr Michał Krzyżaniak
5.

mgr inż. Katarzyna Kaczmarek
6.

mgr inż. Piotr Wojtczak

po ocenie przesłanych prezentacji z działań na rzecz upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego
i podsumowaniu wszystkich punktów uzyskanych z odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy historycznej związanej z Powstaniem wyróżniło drużyny uczestniczące w konkursie następująco:


I Miejsce:
„Młodzieżowy Klub Miłośników Powstania Wielkopolskiego”
Zespół Szkół – Obrzycko

HISTOGRYF Zespół Szkół Zawodowych – Wolsztyn

II Miejsce:
Zespół Szkół Technicznych – Śrem

III Miejsce:
Gimnazjum nr 3 w Zespole Publicznych Szkół nr 1 – Żnin

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 – Jarocin

„9 Batalion Szamocin” ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 4 - Poznań

Nagrody wyróżnienia otrzymują drużyny:

1.

„Pasjonaci historii” z Gimnazjum nr 5 – Legnica
2.

Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 – Poznań
3.

Gimnazjum nr 3 – Środa Wlkp.
4.

„Drużyna I” z Gimnazjum - Wola Książęca
5.

Gimnazjum nr 2 – Rogoźno
6.

„Rozetka” Gimnazjum nr 1 - Jarocin
7.

Zespół Szkół nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi – Jarocin
8.

„Młodzi Kotliniacy” z Gimnazjum - Kotlin
9.

Gimnazjum w Zespole Szkół Akademickich – Środa Wlkp.
10.

Gimnazjum w Zespole Szkół w Wilkowyi
11.

„Drużyna II” z Gimnazjum - Wola Książęca
12.

„Klasa wojskowa” z Zespołu Szkół Rolniczych – Środa Wlkp.
13.

Zespół Szkół Ekonomicznych – Zielona Góra

O terminie wręczenia nagród powiadomimy pisemnie oraz na stronach internetowych:
Zarządu Głównego TPPW, WKU w Poznaniu oraz SGRH „3. Bastion Grolman”.

Pozostałe drużyny otrzymują dyplomy uczestnictwa.



Organizatorzy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.powstaniewlkp.fora.pl Strona Główna -> Szkolne inicjatywy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin